O mne

Kto som, a prečo Vám práve ja môžem pomôcť v problematickej situácii? Prečítajte si o mojich skúsenostiach a kvalifikácii.

Skúsenosti a vedomosti nadovšetko

Na cestu, ktorá ma priviedla až k mojej súčasnej práci, som nastúpil počas štúdia na vysokej škole. Začínal som v cestovnej kancelárii ako animátor a hlavný vedúci v komerčných táboroch pre deti a mládež z bežných rodín. Po čase som sa dostal k skupine deti, ktoré mi zmenili život. K veľmi osobitej špecifickej a s ničím neporovnateľnej skupine detí – k „domovákom.“ Deti žijúce v rôznych sociálnych zariadeniach, detských domovoch, centrách pre deti a rodiny, diagnostických, krízových či reedukačných centrách, z ktorých väčšina nezažila pravý rodinný život. Už vtedy som pochopil, že tieto deti potrebujú úplne iný prístup, aj keď sa dajú pri práci s nimi aplikovať presne tie isté princípy a pravidlá, ktoré platia aj v biologických rodinách.

V roku 2005 som založil občianske združenie, v ktorom som sa  vo svojom voľnom čase venoval týmto deťom popri mojej práci turistického sprievodcu. Po pár rokoch sa z môjho „koníčka“ stala práca na plný úväzok. Už ako riaditeľ občianskeho združenia, ktoré organizuje výchovno-vzdelávacie pobyty pre tieto deti, sme s priateľmi zo združenia v roku 2015 našu pomoc týmto „domovákom“ posunuli ešte ďalej. Založili sme Komunitný domov na polceste, kde dodnes pomáhame „postaviť sa na nohy“ mladým dospelým po skončení ústavnej starostlivosti.

Tieto moje skúsenosti z bohatej praxe som mal možnosť aj prednášať a externe vyučovať na vysokej škole (na Fakulte sociálnej pedagogiky).

Kým práca s „domovákmi“ bola len mojím letným koníčkom, počas zostávajúcich mesiacov som pracoval  ako sprievodca po krajinách za hranicami Európy. Mal som možnosť navštíviť viac ako 102 krajín sveta, medzi nimi množstvo zemí tretieho sveta. V Tanzánii som pomáhal pri stavbe školy, v Keni som stál pred deťmi ako učiteľ, niekoľko mesiacov som žil s Masajmi v Keni, v kmeni Hymbov v Namíbii, pobudol som istý čas s Indiánmi v Bolívii, bol som hosťom v kmeni Karenov v Azii, sledoval som školský život detí v Peru, navštívil som školy na vidieku v Indii… To sú len niektoré zo zážitkov, ktoré mi od základu zmenili pohľad na svet a nasadili inú optiku na hodnoty a priority v živote.

Po skončení práce sprievodcu som začal podnikať v cestovnom ruchu a založil som súkromnú dopravnú spoločnosť, ktorá mi umožnila uspokojiť moje materiálne potreby – bývanie, cestovanie,… no druhá práca – riadenie občianskeho združenia a Komunitného domova na polceste – ma napĺňala po duchovnej a duševnej stránke.

Mojím životom prešli stovky detí, spoznal som tisícky rôznych životných príbehov detí z rôznych štátnych zariadení či okraja spoločnosti. Vedomosti a skúsenosti z práce s nimi by som chcel zúročiť a posúvať ďalej – k vám, ktorí prežívate problematické obdobie vo vlastných rodinách či  pociťujete krízu vo vašom vzťahu s dieťaťom. V roku  2019 som sa rozhodol svoje životné skúsenosti a poznania pretaviť do súkromného poradensko-konzultačného centra Váš MOST (MAMA OCO SOM TU!)

„Príliš veľa lásky deti nikdy nepokazí. Deti sa rozmaznávajú tým, keď nahrádzame svoju prítomnosť darčekmi.“

— Anthony Witham

Ako sa môžeme skontaktovať?

Stretnutie u mňa

Sedenie v neutrálnom prostredí našej kancelárie.

Stretnutie u Vás

Sedenie u Vás - v pohodlí Vášho domova

Telefonicky - mobilom

Kontaktujte ma na mojom
tel. č.: +421 905 984 473

Videohovor

Sedenie môžeme zrealizovať
aj online - cez videohovor

Emailom

Napíšte mi na
info@vasmost.sk

Objednajte si sedenie